ŠTĚPÁN TUČEK

Štěpán Tuček (19 let). Studoval hereckou konzervatoř v Praze - Hudebně dramatický obor, pod vedením Reginy Rázlové, Veroniky Žilkové a Jany Šulcové . Od čtyř let se věnoval loutkovému divadlu.

Je členem loutkového divadla Z Půdy Františka Pešána. Před třemi roky se účastnil Loutkářské Chrudimi, kam postoupil z celé ČR na druhé místo. Později založil vlastní loutkové divadlo, pod názvem ,,Štěpánovo kouzelné divadlo". Hraje pro školy, hrady, zámky, dělá výstavy, vyřezává si loutky, atd. .

V dnešní době má kolem 100 vlastnoručně vyrobených loutek. K činohře se dostal v šesti letech na dramatickém kroužku v Mnichově Hradišti (odkud pochází). Ve dvanácti letech hostoval tři roky v polském divadle Zdrojowy teatr Animaciji (Jelení Hora), kde ve třech inscenacích ztvárnil dvě z hlavních rolí.

Objevil se i na televizních obrazovkách - zahrál si na Nově v Ordinace v růžové zahradě 2 v TV filmu Zločin v Polné, měl hlavní roli ve filmu Kuře, točil pokračování seriálu První republika II a reklamu na Deichmann.

V patnácti letech (nástupem na konzervatoř) začal hostovat v divadle  divadle v Mostě kde byl tři roky. Již druhé léto hraje v muzikálu Noc na Karlštejně přímo na Karlštejně (produkce Janis Sidovský). Hostuje v divadle Radka Brzobohatého, kde hraje titulní roli v představení Petr a Lucie, nebo syna Laurenta v Klec Bláznů. Ve stálém a prvním angažmá je nyní v Horáckém Divadle v Jihlavě, kde aktuálně hraje hlavní roli Trepleva v představení Racek a taktež hraje v představení Jediný život, kde vyniká ze všech tři hlavních představitelů Jana Zahradníčka - viz recenze https://www.divadelni-noviny.cz/jediny-zivot-recenze. Od září 2018 bude hostovat v menší roli v Národním divadle - inscenace Netrpělivost srdce a od ledna 2019 bude hostovat ve Slezském divadle Opava - inscenace Saturnin - role Milouše.

V roce 2018 točil seriál Kameňákov, kde hraje výrazného studenta Doležálka.

Tancuje, zpívá, fotí, šermuje, jezdí na koni a má rád i pantomimu.

foto © Nikol Obrová

V případě zájmu o obsazení herce volejte Jirku - 777 599 560