MAREK ZELINKA

Tanečník, herec a choreograf Marek Zelinka (*1986) studoval pantomimu na HAMU v Praze. V roce 2015 vyhrál s herečkou Marií Doležalovou taneční soutěž StarDance. Hrál v představení Posedlí hrou (Loď Tajemství 2012), v rámci Amu se podílel na několika představeních (Balanc, Kabaret Marceau) a také zde začal spolupracovat s Martinem Talagou na jejich prvním projektu Žízně.

Hrál v Národním divadle v opeře Z mrtvého domu v reřii Daniela Špinara a choreografii Radima Vizváryho, dále v představení Loni v Marienbadu (Depresivní děti touží po penězích), v taneční grotesce Godoti a vystupuje s balančním žebříkem. Během i mimo studia se zúčastnil mnoha workshopů (Brian Caspe - Meisnerova metoda herectví, Radim Vizváry, Lionel Menard, Erik Roberts, André Amalio, Ethan Law, atd.) Natočil řadu krátkých filmů, reklam a účinkoval na mnoha festivalech doma i v zahraničí. S Martinem Talagou nastudovali pohybové představení Synovial, a to v divadle La Fabrika.

V roce 2015 se zúčastnil taneční soutěže České televize Stardance VII. S partnerkou Marií Doležalovou postoupili až do finále a zvítězili.

Účast ve Stardance byla inspirací pro reklamní kampaň Mattoni ochucená, kde Marek Zelinka účinkoval, spolu s Marií Doležalovou a byl také autorem choregrafie.

S Marií Doležalovou se jako moderátor a mim podílí na akcích pro nadaci Pomozte dětem.

V současné době vystupuje v představení Deadtown v Divadle bratří Formanů, kde se taktéž podílel na choreografii.

Marek Zelinka nabízí výstupy Aerobic a Lovec a pták, jako součast programu plesu, firemního večírku, nebo jiného eventu.

Spolu s Janem Onderem vytvořil Marek Zelinka neobvyklý pánský taneční pár. I toto vystoupení je možné si objednat na vaši kulturní, nebo firemní akci.

V případě zájmu o spolupráci volejte manažera Jiřího Košťála - 777 599 560